MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 23. 2. 2023, smo se udeležili zasedanja medobčinskega Otroškega parlamenta. Predstavniki šol so razpravljali o duševnem zdravju, o tem, kaj vpliva na duševno zdravje otrok in mladih, ter kaj lahko stori vsak posameznik za svoje duševno zdravje. Prišli so do pomembnih zaključkov.

• Velik stres jim povzročajo šolske obveznosti, še najbolj čas, ko pridobivajo ocene.
  • Menijo, da se razlog za njihovo slabo duševno zdravje skriva znotraj prepletanja odnosov s prijatelji in družino ter njihovo nizko samopodobo.
  • Težavo vidijo tudi v spletu, predvsem v sovražnem govoru, ki je zaradi možnosti anonimnih sporočil lažje izvedljiv.
  • Želijo si pozitivne samopodobe, izbiro dobre družbe ter več pogovorov s starši, saj menijo, da lahko tako skrbijo za svoje dobro duševno zdravje.

Izvoljeni parlamentarci bodo razmišljanja ptujskega medobčinskega Otroškega parlamenta ponesli na nacionalno zasedanje Otroškega parlamenta, ki bo 11. aprila 2023 v Ljubljani.

Janja Trunk