GO-CAR-GO

V šolskem letu 2022/23 smo na povabilo Strojne šole Ptuj spet pristopili k mednarodnemu projektu GO-CAR-PLUS. Na tekmovanju, kjer smo sodelovali kot edina šola za otroke s posebnimi potrebami (vse ostale šole so bile večinske), smo dobili priznanje za oblikovalske dosežke pri izdelavi nadgradnje ekstramobila – mi smo ga poimenovali Modri dirkač.

Izdelava Modrega dirkača je potekala pri tehničnem krožku, kjer so učenci skozi skupinsko projektno delo pridobivali nova teoretična in praktična znanja ter nenazadnje nova doživetja, saj so učenci prisotni v vseh fazah izdelave – od načrtovanja do končne realizacije, kjer se ekstramobil preizkusi na tekmovanju. Učenci razvijajo sposobnost delovanja v skupini, prevzemajo odgovornost, sodelujejo in premagujejo skupne izzive.

Dan, ki smo ga danes preživeli na strojni šoli, je minil v prijetnem druženju, zdravem tekmovanju in sodelovanju. S takimi projekti krepimo tehnično znanje učencev, poznavanje prometnih predpisov in ročne spretnosti.

Čestitke vsem sodelujočim.

ekipa OŠ dr. Ljudevita Pivka, mentorja: Simon Petek in Borislava Munda