BRANJE NE POZNA MEJA V POSEBNEM PROGRAMU VIZ

V PPVI 4a-5a smo se lotili branja novih knjig hrvaških avtorjev.

Najprej smo poslušali zgodbo Ujemi mi sinjega medvedka. Učenci so jo poslušali zelo zbrano, saj jih je zelo zanimalo, kaj se bo zgodilo z medvedkom v celofanu. Zgodbo smo obnovili s pomočjo sličic. Nato smo pripravili otroške nogavice, ki smo jih že prerasli, in iz njih naredili preproste medvedke. Še gumbe smo prišili in že smo se pogledali iz oči v oči. Naši medvedki so bili mehki in pripravljeni na stiskanje!

Brali pa smo tudi zgodbo Zrcalce. Ob njej smo oponašali živali z oglašanjem in premikanjem, zato smo že takoj vedeli, da se bomo kmalu prelevili tudi v igralce. S spretnimi prsti smo ustvarili zrcalca, nato pa si izbrali vsak svojega živalskega junaka in jih narisali. Seveda smo razred spremenili v gledališče in s pomočjo risb uprizorili kreg na gozdni jasi.

Vojka Havlas