SKUPAJ POBARVAJMO DAN
V četrtek, 16. maja, smo na šoli izpeljali že 6. dogodek Skupaj pobarvajmo dan.
Šoli, vrtcu Pivkolin in Društvu Razvoj se je pridružilo še 15 zavodov oz. organizacij: Vrtec Ptuj, OŠ Olge Meglič, OŠ Breg, OŠ Ljudski vrt, Gimnazijo Ptuj, Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin, Sožitje Ptuj, Sonček Ptuj, VDC Dornava – enota Vičava, Zavod za izvajanje osebne asistence in oskrbo na domu – Lanin svet ApačeSocialno-varstveni zavod Hrastovec, Dom upokojencev Ptuj (enote Juršinci, Kidričevo, Muretinci, Ptuj in Žabjak), Društvo StezaCenter za krepitev zdravja Ptuj in Zavoda Zasij.
Skupaj smo povedali zgodbo o tem, kako je biti “V mojih čevljih”.
Najprej smo se v manjših skupinah družili in ustvarjali po razredih, pridružila pa se nam je tudi igralka Urška Vučak Markež. Nato smo se vsi zbrali v telovadnici, kjer smo skupaj zapeli pod taktirko Klementine Mikec Korpič in zaplesali z Jernejem Brenholcem. Premierno smo zavrteli tudi skupni video, za katerega so kratke posnetke prispevali vsi sodelujoči. Preden smo se poslovili, smo skupaj z Društvo Razvoj izvedli še srečelov in vsak je (brezplačno) srečko zamenjal za lep dobitek. Prispevali so jih podjetja Loksse, Froddo, Kopitarna in PAMI
Druženje smo sklenili z ugotovitvijo, da če v isto smer stopamo skupaj, je vsak korak lažji.