Strokovni center PONTEM deluje na OŠ dr. LJUDEVITA PIVKA PTUJ in je nadaljevanje pilotskega projekta COMP@S, ki je od leta 2017 do oktobra 2020 izvajal aktivnosti v okviru projekta kot del mreže strokovnih institucij za podporo otrokom s posebnimi potrebami in njihovim družinam. Strokovni center PONTEM izvaja svoje aktivnostmi tudi v šolskem letu 2024/25.

Za vzgojno-izobraževalne ustanove, starše, učitelje, strokovne delavce nudimo naslednje brezplačne storitve:

• Sodelovanje, svetovanje in podpora, izvajanje individualnih in skupinskih obravnav z zunanjimi institucijami, VIZ ustanovami po celotni vertikali (vrtci, OŠ, OŠ PP, SŠ), društvi, združenji, posamezniki in družinami.
  • Prepoznavanje in specialno-pedagoško diagnosticiranje otrok in mladih s posebnimi potrebami.
  • Usmerjanje v ustrezne institucije.
  • Koordiniranje sodelovanja med deležniki (oseba s posebnimi potrebami, družina, vrstniki, strokovni delavci in drugi, ki delajo oz. se srečujejo z OPP).
  • Organizacija in izvedba izobraževanj za strokovne delavce in starše (po dogovoru šole s strokovnim delavcem strokovnega centra).
  • Individualno svetovanje osebam s posebnimi potrebami, družinam, vrstnikom, strokovnim delavcem in drugim, ki delajo oz. se srečujejo z OPP.
  • Izposoja strokovnih gradiv, učil, pripomočkov in orodij v knjižnici OŠ dr. Ljudevita Pivka Ptuj.
  • Sodelovanje in izvajanje organizacijskih prilagoditev otrokom s posebnimi potrebami.
  • Psihološka diagnostična in nujna pomoč otrokom in mladostnikom z učnimi, čustvenimi, govornimi in vedenjskimi težavami.