Zdrav življenjski slog je projekt, s katerim želimo v sodelovanju z Zavodom za šport Ptuj in Zavodom za šport republike Slovenije Planica dodatno spodbuditi osnovnošolske otroke k oblikovanju zdravega načina življenja. S pomočjo dodatne športne aktivnosti bomo zainteresiranim učencem brezplačno omogočili dodatne ure športne aktivnosti in tako poskušali odpravljati posledice negativnih vplivov sodobnega načina življenja (vadba za primerno telesno držo, odpravljanje prekomerne telesne teže, razvoj splošne vzdržljivosti). Namenjen je učencem od 5. do 9. razreda. Aktivnosti zdravega življenjskega sloga bodo v tem šolskem letu potekale v jutranjem času, se pravi, da se bodo začele ob 7. 30 zjutraj. Aktivnosti v okviru projekta Zdrav življenjski slog izvaja Robert Bezjak, profesor športne vzgoje.